Pierwszoligowa Arka Gdynia przegrała rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław 1:3, ale… awansowała do półfinału. Wszystko dzięki wygranej 2:0 w pierwszym meczu.

Śląsk musiał u siebie odrobić dwubramkową stratę z pojedynku w Gdyni. Zespół Oresta Lenczyka miał szybko zdobyć pierwszą bramkę, a najlepiej jeszcze przed przerwą odrobić straty z pierwszego meczu. Ofensywne ustawienie wrocławian jednak na niewiele się zdało, bo w 14. minucie to goście zdobyli bramkę. Szybką kontrę Charlesa Nwaogu wykończył strzałem z 13 metrów były piłkarz Legii Warszawa Tomasz Jarzębowski.

W tym momencie Śląsk do awansu potrzebował aż czterech bramek. Odpowiedź wicelidera Ekstraklasy była piorunująca. Boczny obrońca Tadeusz Socha mógł strzelać, ale zobaczył wbiegającego w pole karne Sebastiana Milę i kapitan gospodarzy doprowadził do remisu. Socha podawał także przy drugiej bramce wrocławian. Tym razem asystował przy trafieniu Christiana Omara Diaza. Sędzia nie zauważył jednak, że w momencie oddania strzału Argentyńczyk był na spalonym. Kilka chwil później Diaz powinien zdobyć drugą bramkę, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Szczęścia w pierwszej połowie zabrakło także Łukaszowi Madejowi i Sebastianowi Dudkowi.

W drugiej połowie Śląsk nadal atakował, ale bez efektu. Po niespełna 20 minutach tej partii gry na niekonwencjonalny strzał przewrotką zdecydował się Przemysław Kaźmierczak, ale nie trafił w bramkę. Ponownie nie popisał się także Diaz, który nie zdążył do piłki zagranej przez Łukasza Gikiewicza, choć usiłował zaatakować futbolówkę wślizgiem.

W 86. minucie piłkarze Śląska jeszcze raz próbowali złapać wiatr w żagle. Z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Pruchniak. Po chwili z wolnego uderzył Mila. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika stojącego w murze i wpadła w samo okienko bramki. W doliczonym czasie gry w boczną siatkę trafił jeszcze Piotr Celeban, a groźne uderzenie Kaźmierczaka wybronił Maciej Szlaga.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 3:1

0:1 - Jarzębowski 12