Grzegorz Rasiak strzelił dla Reading FC pierwszą bramkę. To dziewiąty gol 31-letniego napastnika w tym sezonie. Reading pokonało Coventry City 3:0. Awans do Premiership zapewnili sobie piłkarze Newcastle United.

Rasiak na murawie przebywał do 78. minuty. Pozostałe bramki zdobyli Simon Richard Church z rzutu karnego i Jimmy Kebe. Wynik meczu ustalono jeszcze przed przerwą. Reading FC zajmuje teraz 12. miejsce w tabeli.

W innym spotkaniu Championship drużyna polskiego pomocnika Radosława Majewskiego, Nottingham Forest, zremisowała bezbramkowo na własnym obiekcie z Cardiff City. Majewski wyszedł w pierwszym składzie i zagrał 65 minut. Remis w tym meczu dał awans do Premiership drużynie Newcastle United. "Sroki" mają 14 punków przewagi nad Forest, a ci do końca sezonu rozegrają tylko cztery spotkania. Newcastle wraca do pierwszej ligi po roku przerwy.