Szablistka Aleksandra Socha z AZS AWF Warszawa zdobyła brązowy medal szermierczych mistrzostwach Europy w Zagrzebiu. W półfinale Polka przegrała z Ukrainką Olgą Charłan 9:15.

31-letnia Socha po raz czwarty w karierze stanęła na podium mistrzostw Europy. W 2004 roku w Kopenhadze zdobyła złoto, dwa lata temu w Sheffield była druga, po finałowej porażce z... Charłan, a przed rokiem we włoskim Legnano także wywalczyła medal brązowy.

W stolicy Chorwacji Polka dobrze spisała się już w eliminacjach grupowych. Wygrała pięć z sześciu pojedynków i dzięki temu została zwolniona z 1/32 finału. W 1/16 finału pokonała Ukrainkę Olenę Woroninę 15:11, w kolejnej rundzie wygrała z jej rodaczką Aliną Komaszczuk 15:6, a w ćwierćfinale zwyciężyła Francuzkę Cecilię Berder 15:14. W półfinale nie dała rady Charłan, przegrywając z liderką światowego rankingu, trzykrotną medalistką mistrzostw globu i trzecią szablistką igrzysk olimpijskich w Londynie 9:15. W tym roku zawodniczki zmierzyły się po raz trzeci i za każdym razem górą była Ukrainka.

Socha zdobyła drugi medal dla Polski podczas mistrzostw w Zagrzebiu. W niedzielę na najniższym stopniu podium stanął też szpadzista Krzysztof Mikołajczak.