Rozstawiona z "czwórką" Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału tenisowego turnieju WTA Premier Mandatory na twardych kortach w Pekinie. Tenisistka z Krakowa pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber (10.) 6:1, 6:4.

Agnieszka Radwańska w półfinale w Pekinie! Pokonała Kerber /ROLEX DELA PENA /PAP/EPA

W drugim secie Radwańska przegrywała 0:3, ale zdołała odrobić straty z nawiązką i zakończyć spotkanie w dwóch setach.

Zajmująca ósme miejsce w rankingu WTA krakowianka zmierzyła się z 10. na światowej liście Kerber po raz jedenasty. Po dziesięciu wcześniejszych meczach bilans był remisowy - obie wygrały po pięć razy, ale w dwóch ostatnich lepsza okazała się Kerber (m.in. w tym roku w Stanford).

W pojedynku o finał 26-letnia Polka zmierzy się z rozstawioną z "piątką" Hiszpanką Garbine Muguruzą lub Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.

Był to drugi rozegrany do końca pojedynek przez Radwańską w Pekinie, bowiem we wcześniejszych rundach jej dwie rywalki skreczowały.

26-letnia Polka wygrała tę imprezę cztery lata temu, a w 2009 roku dotarła do finału. Tegoroczny start w tych zawodach jest dla niej tym istotniejszy, że wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Obecnie w rankingu "Road to Singapore" plasuje się na 12. pozycji.