Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Tokio. W meczu drugiej rundy polska tenisistka, która w Japonii jest rozstawiona z numerem dziewiątym, pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 6:3, 6:3.

Przed tym starciem Radwańska grała z Kerber trzykrotnie. Dwa razy górą była rywalka, w tym we wrześniu w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open. Oprócz Nowego Jorku wygrała z nią również na twardej nawierzchni przed rokiem w Pekinie. Krakowianka jedyny sukces zanotowała w 2008 na korcie ziemnym w Berlinie.

Spotkanie w Tokio rozpoczęło się po myśli Niemki, która wygrała pierwszego seta. Radwańska odzyskała inicjatywę na początku drugiej partii, kiedy to przełamała serwis Kerber i nie oddała prowadzenia. W trzecim secie sytuacja się powtórzyła, tę partię Polka wygrała także 6:3 i cały mecz w trzech setach.

W Tokio startowała także Urszula Radwańska, ale ona odpadła w pierwszej rundzie. Polska tenisistka, która do imprezy przebiła się z eliminacji, przegrała z Klarą Zakopalovą 6:3, 3:6, 1:6. Było to ich piąte spotkanie, a po raz trzeci w tej rywalizacji lepsza okazała się Czeszka.