Planowany na 31 lipca mecz o Superpuchar Turcji pomiędzy Fenerbahce a Besiktasem został przełożony. Taka decyzja została podjęta po spotkaniu działaczy Tureckiej Federacji Piłkarskiej z przedstawicielami UEFA w związku z aferą korupcyjną w tym kraju.

O przełożeniu spotkania poinformował prezes tureckiej federacji Mehmet Ali Aydinlar, ale nie podał nowej daty. Przyznał też, że w dzisiaj spodziewa się odebrać z prokuratury pierwsze dokumenty dotyczące śledztwa w sprawie korupcji. Wówczas zapadnie decyzja o tym, kiedy rozpoczną się rozgrywki ligowe, których start zaplanowano na 5 sierpnia.

W skandal zamieszane są dwa najlepsze zespoły tureckiej ekstraklasy ostatniego sezonu. Do tej pory zatrzymano 31 osób, w tym prezesów mistrza kraju Fenerbahce Stambuł Aziza Yildirima i wicemistrza Trabzonsporu Sadriego Senera.

W aferę zamieszany jest też zdobywca Pucharu Turcji - Besiktas Stambuł, którego trener Tayfur Havatcu i wiceprezes Serdal Adali cały czas są w areszcie. Turecka federacja postanowiła na razie nie karać najlepszych drużyn, zezwalając tym samym Fenerbahce i Trabzonsporowi na start w Champions League.