Broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał wszystkie odcinki specjalne odbywającego się na Pomorzu 8. Rajdu Lotos Baltic Cup. To pierwsza runda mistrzostw Polski w sezonie 2012.

W ramach rajdu rozegrano jedenaście odcinków specjalnych zaliczanych do klasyfikacji generalnej. Wyniki piątkowego prologu zostały anulowane, a ostatni niedzielny OS odwołano z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych.

Kajetanowicz uzyskał czas 2:03.07,1. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) ze stratą 4.51,1, a trzecie Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000, strata 8.08,3). W punktacji rajdowych samochodowych mistrzostw Polski liderem jest Kajetanowicz z dorobkiem 45 pkt. Drugie miejsce zajmuje Kuchar - 32 pkt, a trzecie Rzeźnik - 22 pkt.

Rajd rozegrano w prawdziwie zimowej scenerii, na niektórych odcinkach specjalnych bandy śnieżne sięgały metra wysokości. Nie obyło się bez "przygód", kilku czołowych kierowców wypadło z trasy i straciło szansę walki o czołowe lokaty.

Już na drugim sobotnim OS-ie Linia o długości 14,9 km pecha miał Michał Bębenek (Peugeot 207 S2000), zajmujący po pierwszej próbie drugie miejsce. Jego auto wypadło z drogi, uszkodzony został tył pojazdu. Bębenek stracił do zwycięzcy prawie sześć minut i spadł w klasyfikacji generalnej na 15. lokatę. Później straty systematycznie odrabiał, ostatecznie zajął 5. miejsce.

W niedzielę pech dopadł innych. Na trzecim odcinku z podium pożegnało się dwóch kierowców z czołówki. Wojciech Chuchała (Subaru Impreza), zajmujący do tej pory trzecią lokatę, przebił oponę, stracił ponad 13 minut i spadł w klasyfikacji na ósmą pozycję. Z kolei Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000) uszkodził tył samochodu, na mecie odcinka zameldował się ze stratą ponad 14 minut do Kajetanowicza i rajd ukończył na 10. miejscu.

Drugą rundą mistrzostw Polski będzie w dniach 20-22 kwietnia Rajd Świdnicki.