Aż 4 medale zdobyli polscy sportowcy w ostatnim dniu pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Helsinkach. Katarzyna Baranowska, Otylia Jędrzejczak i Sławomir Kuczko - zdobyli srebrne medale, a Paweł Korzeniowski - brązowy.

Katarzyna Baranowska zdobyła srebrny medal na 400 metrów stylem dowolnym. W finale uzyskała czas 4.32,78, poprawiając własny rekord Polski z ubiegłorocznych ME o 0,92. Złoto wywalczyła Włoszka Alessia Filippi – 4.31,58, a brąz – Rosjanka Anastazja Iwanienko – 4.33,46.

Kolejny medal zdobyła Otylia Jędrzejczak. W finale na dystansie 200 m stylem dowolnym zajęła drugie miejsce z czasem 1.54,39. Złoto wywalczyła Francuzka Alena Popchanka - 1.54,25, a brąz Szwedka Josefin Lillhage - 1.54,75.

Srebrny medal zawisł także na szyi Sławomira Kuczki. Polak zajął drugie miejsce w finale na dystansie 200 m stylem klasycznym. Zwyciężył Węgier Daniel Gyurta – 2.06,58, a brąz – Włoch Paolo Bossini – 2.07,13.

Brązowy medal na 200 m stylem dowolnym zdobył Paweł Korzeniowski. W finale pokonał dystans w 1.44,41. Tytuł obronił Włoch Filippo Magnini - 1.42,54, a srebro wywalczył jego rodak Massimiliano Rosolino - 1.44,17.

Polska drużyna wywalczyła na mistrzostwach Europy w pływaniu w Helsinkach aż 12 medali – 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.