Cracovia pokonana; zwycięstwo Wiśle zapewnili Maciej Stolarczyk (38’), , Marcin Kuźba (48’), i Dariusz Dudka (59’). Tym samym Biała Gwiazda znów jest liderem kolejki. Były to już 170. piłkarskie derby stolicy Małopolski.

Mecz rozegrano na stadionie Białej Gwiazdy, gdzie wiślacy od 4 lat nie przegrali żadnego ligowego meczu. Tak było i dziś. Drużynie Białej Gwiazdy to zwycięstwo było bardzo potrzebne. Mistrzowie Polski grali ostatnio słabo i tracili punkty. W sobotę Wisła przegrała mecz ligowy z Arką w Gdyni i straciła pozycję lidera. (Podczas spotkania kontuzji doznali Arkadiusz Głowacki oraz Marek Zieńczuk).

Znacznie lepiej wiodło się ostatnio Cracovii. W sobotę pewnie pokonała na własnym boisku Wisłę Płock i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. (Po dzisiejszym meczu miejsce to zachowała).

Od pierwszej minuty obydwa zespoły walczyły z ogromnym poświęceniem i z wielką ambicją. Czasami jednak zbyt ostro i sędzia po pięciu minutach pokazał dwie żółte kartki, zresztą nie ostatnie. Dużo było walki w środku boiska, jednak mało sytuacji podbramkowych.

Początkowo mecz był wyrównany, ale po kilkunastu minutach widać już było przewagę gospodarzy. Pod bramką Cracovii było raz po raz gorąco. W końcu w 38. minucie mistrzowie Polski zdobyli prowadzenie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Mauro Cantoro lekko strzelił Maciej Stolarczyk i piłka wtoczyła się do siatki.

Po przerwie wiślacy jeszcze przyśpieszyli tempo gry i ich przewaga była już przygniatająca. Wisła zepchnęła Cracovię do głębokiej defensywy. W 48. minucie było 2:0 dla gospodarzy. Bramka Marcina Kuźby padła w podobnych okolicznościach jak pierwsza. W 59. minucie Dariusz Dudka przejął piłkę i z około 20 metrów silnie uderzył. Po drodze piłka odbiła się od Tomasza Wacka, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Cracovia była bezradna.

Wiślacy mogli zdobyć kolejne gole, zmarnowali jednak dwie znakomite sytuacje strzeleckie.

Składy, w jakich zagrały drużyny:

Wisła Kraków: Radosław Majdan - Marcin Baszczyński, Tomasz Kłos, Maciej Stolarczyk, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski, Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro (68. Andre Barreto), Piotr Brożek (76. Jean Paulista) - Paweł Brożek (82. Paweł Kryszałowicz), Marcin Kuźba.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Tomasz Wacek, Michał Karwan, Łukasz Skrzyński, Krzysztof Radwański - Marcin Bojarski, Arkadiusz Baran, Piotr Giza, Dariusz Pawlusiński (68. Paweł Nowak) - Tomasz Moskała (80. Joao Heideman), Piotr Bania (60. Łukasz Szczoczarz).