Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) wygrał wszystkie sześć odcinków specjalnych pierwszego dnia 26. Rajdu Karkonoskiego, trzeciej rundy mistrzostw kraju i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi jest obrońca tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza), który traci do lidera 26,0 s, a trzeci Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000) - strata 53,4 s.

Pierwszy odcinek specjalny (Karpacz 1; 11,9 km) został przerwany po wypadku załogi Tomasz Hupała z pilotem Dominiką Duziak, których Honda Civic wypadła z trasy. Załoga została karetką pogotowia przewieziona do szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Lekarza oceniają ich stan jako dobry.

Jan Chmielewski z Chmielewski Team, któremu patronuje RMF FM, zajmuje 10. miejsce.

Jutro załogi także przejadą sześć odcinków specjalnych, które w sumie będą miały 151,3 km.

Rajd otworzyła wczoraj uroczysta ceremonia startu. Przed tłumem kibiców zaprezentowały się wszystkie załogi. W odwróconej kolejności najpierw na rampę wjeżdżali zawodnicy Mistrzostw Polski, do których przystąpiło dziś 45 załóg.

Rajd Karkonoski wrócił do kalendarza po rocznej przerwie; dwie poprzednie edycje wygrał Bouffier. Na liście triumfatorów są także m.in. Leszek Kuzaj (2002) i Tomasz Kuchar, który 10 lat temu odniósł w Jeleniej Górze swoje pierwsze zwycięstwo w rajdowych, samochodowych mistrzostwach Polski.

W mistrzostwach Polski po pierwszym dniu liderem jest nadal Kajetanowicz - 70 pkt, przed Michałem Sołowowem (Ford Fiesta S2000) - 62 pkt i Michałem Bębenkiem (Mitsubishi Lancer) - 57 pkt. Na czwarte miejsce awansował Bouffierem - 52,5 pkt, który nie startował w lutym w rajdzie Lotos Baltic Cup, gdzie zwyciężył Kajetanowicz.