Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali towarzyski mecz z Liechtensteinem 2:0. Kilkanaście minut przed końcem pierwszej połowy z boiska zszedł Jerzy Dudek, który zakończył swoją reprezentacyjną karierę i dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Mecz Polska-Liechtenstein - zapis relacji na żywo!

Od pierwszych minut spotkania na murawie był jego główny bohater - żegnający się z kadrą narodową Jerzy Dudek. 40-letni bramkarz już od 2 lat nie był czynnym piłkarzem. Wrócił jednak do gry na jeden mecz, by oficjalnie pożegnać się z kibicami i wejść do do elitarnego Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Dudek spędził na murawie większą część pierwszej połowy. Nie miał w tym czasie zbyt wiele pracy. Podobnie jak jego koledzy z drużyny, reprezentanci Liechtensteinu nie byli w stanie wypracować akcji, która mogłaby zmienić bilans bramkowy. Gdy w 34. minucie byłego bramkarza Realu i Liverpoolu zmieniał Artur Boruc, z trybun można było usłyszeć gromkie: "Dziękujemy". 40-letni Dudek został 28. piłkarzem, który osiągnął granicę 60 meczów w biało-czerwonych barwach.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Na drugą część meczu Polacy wyszli w lekko zmienionym składzie, co przyniosło wyraźne efekty. W 53. minucie z prawej strony dokładnie do Artura Sobiecha dograł Maciej Rybus. Ten ostatni pewnie zamienił podanie na bramkę. W 72. minucie role się odwróciły - to Rybus efektownym, technicznym strzałem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Mało wymagający rywal

Reprezentacja Liechtensteinu nie awansowała nigdy do mistrzostw Europy czy Mistrzostw Świata. Najwyższe zwycięstwo odniosła w październiku 2004 roku, pokonując w eliminacjach do mundialu Luksemburg 4:0. Miesiąc wcześniej zremisowała z Portugalią 2:2.

Mecz na stadionie Cracovii był ostatnim sprawdzianem drużyny Liechtensteinu przed czekającym ją trzy dni później spotkaniem eliminacji mistrzostw świata ze Słowacją. Biało-czerwoni 7 czerwca zagrają w Kiszynowie z Mołdawią.

Składy obu drużyn:

Polska: Jerzy Dudek (34-Artur Boruc) - Artur Jędrzejczyk, Bartosz Salamon (46-Bartosz Bereszyński), Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak (46-Sebastian Boenisch) - Ariel Borysiuk, Adam Matuszczyk, Kamil Grosicki (46-Piotr Zieliński), Adrian Mierzejewski (68-Jakub Kosecki, Maciej Rybus (79-Daniel Łukasik) - Artur Sobiech.

Liechtenstein: Peter Jehle (46-Cengiz Bicer) - Yves Oehri (46-Franz-Josef Vogt), Martin Stocklasa, Mario Frick (46-Daniel Kaufmann), Ivan Quintans (81-Olcay Gur) - David Hasler, Martin Buechel, Sandro Wieser (83-Robin Gubser), Nicolas Hasler, Mathias Christen - Thomas Beck (59-Seyhan Yildiz).