Remisem 1:1 zakończyły się 171. derby Krakowa. Drużyny spod Wawelu podzieliły się punktami i zafundowały kibicom emocjonujący, ale pełen fauli mecz. Od 55. minuty Pasy grały w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Arkadiusza Barana.

Spotkanie rozpoczęło się o 2 żółtych kartek dla gospodarzy. W ciągu pierwszych 5 minut sędzia pokazał żółty kartonik Arkadiuszowi Baranowi i Piotrowi Gizie. Jednak to właśnie ten ostatni w 25. minucie strzelił gola dla gospodarzy. Wisła odpowiedziała na początku drugiej połowy – bramkę dla Białej Gwiazdy w 49. minucie strzelił Tomasz Kłos. Niewiele później z grą pożegnał się Baran, który został ukarany drugą żółtą kartką.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Wiślacy nie umieli znaleźć sposobu na dobrze grającą drużynę Cracovii. Jednak przerwa całkowicie odwróciła sytuację na boisku – to Biała Gwiazda zaczęła atakować i to ona dominowała w posiadaniu piłki, tworzyła sytuacje bramkowe i zdołała odrobić stratę. Jesienią było inaczej - zwyciężyła Wisła, która pokonała Cracovię 3:0.

Dla szkoleniowców obu drużyn to pierwsze derby, oglądane z ławki trenerskiej. Jednak Dan Petrescu pracuje z Białą Gwiazdą od początku stycznia i miał więcej czasu na zbudowanie zespołu. Szkoleniowiec Pasów, Albin Mikulski przejął drużynę dopiero niespełna miesiąc temu. Jest to 171. w historii spotkanie obu drużyn, a 54. w ekstraklasie.

Na trybunach zasiadło 6,5 tysiąca kibiców Cracovii. Sympatycy rywali mecz musieli oglądać w telewizji. Transmitowały go dziesiątki klubów w Krakowie – i to jest główna obawa policji. W związku z tym patrole – w sumie prawie tysiąc policjantów – do późnego wieczora mają zwracać uwagę na to, co dzieje się w całym mieście, a nie tylko na stadionie. Na razie jest dość spokojnie.

Derby powstały w Wielkiej Brytanii, jednak – jak mówi Leszek Mazan – krakowskie derby mają związek z Dzikim Zachodem. - W 1906 roku przyjechał do Krakowa Buffalo Bill. Był obecny na pierwszym międzynarodowym meczu: z jednej strony załoga cyrku amerykańskiego, z drugiej – kościec przyszłej Cracovii i Wisły - opowiada. Posłuchaj: