Ostatnie zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się w Nagano. Najbliższe będą już za trzy miesiące w Salt Lake City. Kolejne w 2006 roku w Turynie. Miedztnarodowy Komitet Olimpijski rozpoczął już wyścig o zdobycie olimpoiady w 2010 roku. MKOl rozesłał po świecie zaproszenia do zgłoszenia swoich kandydatów i czeka na chętnych. My też możemy stanąć do rywalizacji. Polski Komitet Olimpijski wysłał do Krakowa i Zakopanego pytanie czy są zainteresowane i czeka na odpowiedź. Termin zgłoszeń mija na początku lutego. Na razie pewne zainteresowanie wyraziły tylko władze Krakowa, ale jak przyznaje rzewcznik prezydenta miasta Witold Gadowski chodzi jedynie o zdobycie pełnej informacji na ten temat. Bo to nic nie kosztuej. Sprawa może wrócić za kilka lat.

dźwięk

Dokumenty wpłynęły do Zakopanego i władze zimowej stolicy Polski, która jako pierwsze i jedyne polskie miasto stanęło do rywalizaji o przyznaie igrzysk na pewno się nim zajmą. Muszą, na podtsaiwe uchwały sprzed 2 lat wyjaśnia Zofia Kiełpińska z magistratu w zakopenem.

dźwięk

Wydaje się jednak, że jest już za późno i doświadczenia zdobyte przy ubieganiu się o olimpoiadę w 2006 roky pójdą na marne. Jak powiedział naszemu radiu nowy burmistrz zakopanego piotr bąk, zakopane nie będzie kandydaować do igrzysk 2010.

To wszytsko w faktach sportpwych. W następnych za 2 godziny o lidze mistrzów w siatkówce i piłce nożnej.