Bramy piłkarskiego raju czyli Ligi Mistrzów nie otworzyły się przed Polonistami z Warszawy. W rewanżowym meczu rundy kwalifikacyjnej Champions League podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali w Atenach z Panathinaikosem 1-2.

Najpierw prowadzenie dla Greków zdobył Lymperopoulos. Potem mógł wyrównać czarnoskóry napastnik Polonii, Emmanuel Olisadebe, ale zamiast strzelać - stracił piłkę w polu karnym. Pod koniec pierwszej odsłony widowiska za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Arkadiusz Kaliszan.

W drugiej połowie po faulu Gołaszewskiego i celnym strzale z karnego Pflipsena ateńczycy prowadzili 2-0. Honorową bramkę mistrzowie Polski zdobyli po strzale głową Arkadiusza Bąka na 3 minuty przed końcem meczu. Było to jednak za mało, by Poloniści mogli znaleźć się w europejskiej futbolowej elicie. Na pocieszenie "Czarne Koszule" zagrają w pucharze UEFA.