​Francuski biathlonista Martin Fourcade, który w poniedziałek zdobył w Soczi złoty medal w biegu na dochodzenie, został także mistrzem olimpijskim w biegu indywidualnym na 20 km. Po srebro sięgnął Niemiec Erik Lesser, a po brąz - Rosjanin Jewgienij Garaniczew. Polscy biathloniści - Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina i Grzegorz Guzik - zajęli odległe lokaty.

Fourcade, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, biegł w bardzo dobrym tempie. Na strzelnicy pomylił się raz, ale i tak wyprzedził Lessera, który strzelał bezbłędnie. Ostatnie cztery kilometry pokonał o ponad 20 sekund szybciej od rywala.

Garaniczew wyprzedził z kolei Austriaka Simona Edera. Obaj po razie nie trafili do celu, a Rosjanin na ostatnim odcinku odrobił 10-sekundową stratę.

Przez długi czas w czołówce sensacyjnie utrzymywał się Litwin Tomas Kaukenas. Pierwsze trzy strzelania miał bezbłędne, ale na ostatnim pomylił się aż trzykrotnie i stracił szansę na podium.

W walce o medale nie liczył się ani doświadczony Ole Einar Bjoerndalen, złoty medalista sprintu w Soczi, ani jego rodak Emil Hegle Svendsen.

Słabo po raz kolejny wypadli Polacy. Łukasz Szczurek był 51., Krzysztof Pływaczyk 77., Grzegorz Guzik 86., a Łukasz Słonina 87.