Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Najlepszy był Japończyk Ryoyu Kobayashi, lider klasyfikacji generalnej cyklu. W pierwszej serii wystąpi komplet sześciu Polaków.

Kubacki uzyskał 132 metry, a Kobayashi - 134,5. Na drugim miejscu sklasyfikowano wracającego do wysokiej formy Austriaka Stefana Krafta - również 132 m. Czwarty był Norweg Robert Johansson (130), a piąty Kamil Stoch (129).

Na 16. pozycji uplasował się Piotr Żyła (128 m), na 29. Stefan Hula (118,5), na 31. Jakub Wolny (117,5), a na 42. Maciej Kot (110).

W konkursie nie wystartuje drugi zawodnik zakończonego w niedzielę Turnieju Czterech Skoczni Markus Eisenbichler. Niemca zdyskwalifikowano za nieprzepisowy kombinezon.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi znakomicie spisujący się od początku sezonu Kobayashi. Wygrał osiem z 11 konkursów i o 427 punktów wyprzedza Żyłę. Stoch jest trzeci ze stratą 452 pkt.

Predazzo do pucharowego kalendarza wróciło po siedmioletniej przerwie. Kompleks skoczni Trampolino Dal Ben jest szczęśliwy dla Polaków. W 2003 roku dwa złote medale mistrzostw świata wywalczył tu Adam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Stoch. W 2013 roku biało-czerwoni wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym. Natomiast pięć lat temu mistrzem świata juniorów, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, został w Predazzo Wolny.

Pierwsza seria sobotniego konkursu zaplanowana jest na godz. 16. W niedzielę odbędą się kolejne zawody.