Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Odniósł 30. indywidualne zwycięstwo w zawodach cyklu, a ósme w obecnym sezonie. Z poprzedniego cieszył się 15 marca w norweskim Trondheim. To 56. podium indywidualne Stocha w PŚ. Na dorobek skoczka z Zębu składa się 30 zwycięstw, 15 drugich lokat oraz 11 trzecich.

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy. To ósma wygrana w tym sezonie i 30. w karierze.

Drugi był Norweg Johann Andre Forfang, a trzeci Austriak Stefan Kraft.

Stoch awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej lotów narciarskich, prowadzi Norweg Andreas Stjernen. Polak triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zapewnił już sobie kilka dni temu w norweskim Vikersund.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła będą reprezentowali Polskę w ostatnim w tym sezonie konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich - poinformował trener Stefan Horngacher. Początek zawodów w Planicy w sobotę o godzinie 10.00.

W tym samym składzie biało-czerwoni 17 marca wywalczyli drugie miejsce w zawodach w Vikersund. Wówczas musieli uznać wyższość jedynie Norwegów.

W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy zajmują trzecie miejsce, ale wciąż mają szansę wyprzedzić drugich Niemców. Prowadzący Norwegowie są w tym sezonie zdecydowanie najlepsi.