Natalia Czerwonka pokonała 1500 m w czasie 1.57,61 i zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w niemieckim Erfurcie. Zwyciężyła Holenderka Ireen Wuest - 1.55,66. Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła 17. pozycję - 1.59,29, a Luiza Złotkowska nie ukończyła wyścigu.

Natalia Czerwonka (zdj. arch.) / Grzegorz Michałowski /PAP

W pozostałych sobotnich konkurencjach żadnemu z Polaków nie udało się uplasować w czołowej dziesiątce. Najbliższy tego był 11. na 1000 m Sebastian Kłosiński - uzyskał 1.09,56 i stracił 0,99 do najszybszego Holendra Kjelda Nuisa. Piotr Michalski miał 14. rezultat - 1.10,25.

Na 500 m na 17. pozycji uplasowała się Kaja Ziomek - 39,28. Wygrała Austriaczka Vanessa Herzog - 37,88.

Zawody w Erfurcie potrwają do niedzieli. Finał sezonu zaplanowano na 17-18 marca w Mińsku. Wcześniej odbędą się igrzyska olimpijskie w Pjongczangu (9-25 lutego).