​Siedmiu Polaków wystąpi w środę w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich w Innsbrucku. Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft który skoczył 134,5 metra. W konkursie zmierzy się z Kamilem Stochem, który nie startował w kwalifikacjach.

Jan Ziobro podczas kwalifikacji do konkursu Czterech Skoczni w Innsbrucku. /PAP/Grzegorz Momot /PAP

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Maciej Kot - 132 metry, a trzecie Piotr Żyła - 130 metrów.

Pozostali Polacy także wywalczyli awans: Stefan Hula był 16 po skoku na odległość 122,5 metra, 20 miejsce zajął Dawid Kubacki(124 metry), 34 był Jan Ziobro (120,5 m), a 49 miejsce zajął Klemens Murańka (115 m).

Kamil Stoch po wygraniu dwóch serii treningowych zrezygnował ze startu w kwalifikacjach. To oznacza, że został sklasyfikowany na 50 lokacie i w pierwszej serii środowego konkursu zmierzy się z najlepszym w kwalifikacjach Kraftem.

W konkursach Turnieju Czterech Skoczni obowiązuje w pierwszej serii system KO - zawodnicy startują w parach, a przegrany odpada, z wyjątkiem pięciu tzw. lucky loserów z najwyższymi notami.

Rywalem Kota w parze w 1. serii będzie Murańka, Żyła zmierzy się z Norwegiem Andersem Fannemelem (114 m), przeciwnikiem Huli będzie Czech Lukas Hlava (122,5 m). Kubacki aby awansować do finału będzie musiał skoczyć lepiej niż Austriak Florian Altenburger (120 m), natomiast Ziobro musi pokonać Austriaka Markusa Schiffnera (122,5 m).

Po drugim konkursie w Ga-Pa liderem turnieju jest Stoch z dorobkiem 591,2 pkt, który o 0,8 pkt wyprzedza Austriaka Stefana Krafta - 590,4 pkt i Norwega Daniela Andre Tande - 584,6 pkt. Na piątej pozycji jest Piotr Żyła - 570,0 pkt, a na ósmej Maciej Kot - 548,5 pkt.