Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka zajął trzecie miejsce na tym dystansie w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Na torze Stegny w Warszawie przegrał z Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim.

Wśród kobiet na 1500 m najlepsza była Natalia Czerwonka, która - podobnie jak Niedźwiedzki - wyraźnie wygrała z innymi reprezentantkami kraju: Luizą Złotkowską i Katarzyną Woźniak.

Po raz pierwszy w MP rozgrywany był bieg ze startu wspólnego. Niespodziewanie wśród kobiet zwyciężyła 16-letnia Karolina Bosiek. W poprzednich dniach była blisko medalu (czwarte miejsce na 5000 m oraz piąte na 1500 m i 3000 m), a w niedzielę stanęła na najwyższym stopniu. W rywalizacji mężczyzn triumfował Marcin Bachanek.

Klasyfikacja wielobojowa obejmowała 500 m, 1500 m, 3000 m i 5000 m kobiet oraz 500 m, 1500 m, 5000 m i 10000 m. Najlepsi byli Katarzyna Woźniak oraz Adrian Wielgat, specjalizujący się na najdłuższych dystansach, w których w stolicy był najlepszy.

Po czterodniowych zawodach trenerzy kadry Krzysztof Niedźwiedzki (kobiety) i Witold Mazur (mężczyźni) ustalili składy na mistrzostwa Europy, które w dniach 6-8 stycznia odbędą się w holenderskim Heerenveen.

W wieloboju wezmą udział Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, zaś w wieloboju sprinterskim - Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik i Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal - powiedziała PAP szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.