22 lutego w Lahti rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W tym fińskim mieście przebywa obecnie Justyna Kowalczyk - i właśnie wygrała tam rozgrywany w ramach Pucharu Skandynawii bieg na 10 km techniką klasyczną!

Justyna Kowalczyk /Grzegorz Momot /PAP

Druga była Szwedka Hanna Falk, która miała 20,4 s straty, a trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Anna Dyvik (44,8 s straty).

Dokładnie 28 lutego w tej samej konkurencji odbędzie się w Lahti walka o medale MŚ. W obecnym sezonie będzie to najważniejszy start Kowalczyk, która blisko trzy lata temu w Soczi zdobyła na tym dystansie złoty medal igrzysk olimpijskich.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego od 10 grudnia nie uczestniczy w rywalizacji w Pucharze Świata i ten stan potrwa aż do lutego. Polka zdecydowała się na ten krok, by uniknąć dominujących w tym czasie konkurencji rozgrywanych techniką dowolną, która nie służy jej kolanu.