​Kamil Stoch zajął drugie, a Dawid Kubacki - trzecie miejsce w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim. Do zawodów awansowało wszystkich sześciu reprezentantów Polski.

Kamil Stoch /Grzegorz Momot /PAP

Stoch uzyskał 134 metry, a Kubacki - 132. Najdalej w kwalifikacjach skoczył Japończyk Daiki Ito - 135,5 metra.

Stefan Hula uplasował się na 16. pozycji (127,5 metra), Andrzej Stękała był 22. (124,5 metra), Bartłomiej Kłusek - 29. (122 metry), a Maciej Kot - 39. (117,5 metra).

Spośród zawodników z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, mających zagwarantowany udział w konkursie, kilku oddało znakomite skoki. Słoweniec Peter Prevc osiągnął 142 metry, Norweg Johann Andre Forfang - 140, Japończyk Noriaki Kasai - 137,5, a Norweg Daniel Andre Tande i Niemiec Richard Freitag - po 135 metrów.

Konkurs rozpocznie się w środę o godz. 17.