Słoweniec Peter Prevc został mistrzem świata w lotach narciarskich. Najlepszy z Polaków, debiutujący w zawodach na Kulm, Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 15. pozycji. Serię finałową odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych.

Drugie miejsce zajął Norweg Kenneth Gangnes, a trzecie Austriak Stefan Kraft. Prevc w pierwszej serii wynikiem 244 m ustanowił rekord obiektu. Poprzedni wynosił 243 m, także należał do Prevca i był ustanowiony pierwszego dnia mistrzostw.

Stefan Hula został sklasyfikowany na 21. pozycji, a Klemens Murańka na 26.

W sobotniej serii groźny upadek po lądowaniu na 240 m miał Norweg Johan Andre Forfang. Sam wstał i bez pomocy opuścił skocznię, ale jak się później okazało, doznał drobnych urazów i nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym konkursie drużynowym.

Już podczas pierwszej, sobotniej serii (trzeciej w mistrzostwach świata), wiał dość silny, zmienny wiatr. Zawody kilka razy zostały przez jury przerwane, ze względów bezpieczeństwa obniżano także rozbieg.

Przed czwartą serią wiatr się wzmógł, dlatego zdecydowano, że nie zostanie ona rozegrana, a wyniki mistrzostw świata w 2016 roku zostaną zatwierdzone po trzech skokach.

Prevc zdobył dla Słowenii drugi w historii złoty medal indywidualny mistrzostw świata w lotach. Pierwszy wywalczył w 2012 roku Robert Kranjec.

Po dwóch seriach rozegranych w piątek liderem mistrzostw był Gangnes. Norweg miał tylko 1,3 pkt przewagi nad Prevcem. W sobotę lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni udowodnił, że nadal jest w doskonałej formie. W dobrym stylu uzyskał 244 m, gdy Gangnes lądował o 5,5 m bliżej.

Słoweniec objął prowadzenie mając 3,3 pkt przewagi nad Norwegiem. Ale ostatni akord mistrzostw - czwarta seria finałowa została odwołana i tytuł po czterech latach wrócił do Słowenii.