Krystyna Guzik zajęła trzecie miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Presque Isle. To drugie podium Polki w tym sezonie, a czwarte w karierze. Zwyciężyła liderka klasyfikacji generalnej cyklu Czeszka Gabriela Soukalova.

Krystyna Guzik /MIKE STURK /PAP/EPA

Soukalova odniosła 11. zwycięstwo w karierze. Wyprzedziła o 17,8 s reprezentantkę gospodarzy Susan Dunklee, a Guzik straciła do Czeszki 19,1 s. Wszystkie trzy zawodniczki strzelały bezbłędnie.

Polka zanotowała kolejny dobry występ po piątym miejscu w biegu na dochodzenie na 10 km w Anterselvie i drugim w sprincie w Canmore. W tej pierwszej konkurencji w 2013 roku Guzik była także na najniższym stopniu podium zawodów PŚ w Hochfilzen i zdobyła srebro mistrzostw świata w Novym Mescie na Morawach.

Najbardziej doświadczona biathlonistka w polskiej ekipie Magdalena Gwizdoń spudłowała raz i została sklasyfikowana na 17. pozycji (strata 1.09,3). Weronika Nowakowska była 52. (2.19,9), a niespodziewanie słabo poszło czwartej w sprincie w Canmore Monice Hojnisz. Najmłodsza z biało-czerwonych spudłowała trzykrotnie w postawie stojąc i zajęła dopiero 62. miejsce. To oznacza, że jako jedyna z Polek nie wystąpi w piątkowym biegu na dochodzenie.

Zmagania w Presque Isle to ostatnia runda PŚ przed mistrzostwami świata w Oslo-Holmenkollen, które odbędą się w marcu.