Kamil Stoch dzięki solidnemu skokowi w drugiej serii zajął 14. miejsce w zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund. Uzyskał 221 m, a po pierwszej próbie zajmował dopiero 27. lokatę. Wygrał Słoweniec Robert Kranjec.

Robert Kranjec /Sergei Ilnitsky /PAP/EPA

Piotr Żyła był 18., Dawid Kubacki zajął 23. miejsce, Stefan Hula 26., a Maciej Kot uzyskał 30. pozycję.

Andrzej Stękała, który oddał skok na 126 m, został sklasyfikowany na 53. miejscu i odpadł w pierwszej serii.

Na podium stanęli także reprezentant gospodarzy Kenneth Gangnes oraz Japończyk Noriaki Kasai.

W Vikersund odbędą się łącznie trzy, a nie jak planowano na początku sezonu - dwa konkursy. Piątkowy rozgrywany był w zastępstwie za niedzielne zawody w Oslo, które zostały odwołane z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych. Konkurs nie został poprzedzony serią kwalifikacyjną - wystartowali wszyscy zgłoszeni skoczkowie.