Nie lada wyczynu dokonał w lidze KHL kanadyjski hokeista polskiego pochodzenia Wojtek Wolski. W meczu z Sibirem zawodnik Torpedo Niżny Nowogród uzyskał klasycznego hattricka w czasie… 1 minuty i 46 sekund! Polscy kibice doskonale pamiętają Wolskiego z występów w barwach Ciarko PBS Bank KH Sanok - Kanadyjczyk przywdział je na dwa miesiące w 2012 roku, w czasie lokautu w lidze NHL.

Jak pisze portal Hokej.Net, podobnie jak przed rokiem także i w drugim swoim sezonie w rosyjskiej lidze Wojtek Wolski wykazuje się wysoką skutecznością. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia nadal występuje w pierwszej formacji Torpedo Niżny Nowogród, a partnerują mu niezmiennie trzej Finowie: obrońca Juuso Hietanen oraz napastnicy Jarkko Immonen i Sakari Salminen.

Poniedziałkowy wyczyn Wolskiego zapisze się w historii KHL. Jak relacjonuje Hokej.Net, po pierwszej tercji wyjazdowego meczu Torpedo Niżny Nowogród z Sibirem gospodarze prowadzili 1:0 po golu Konstantina Aleksiejewa z 17. minuty. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony rozpoczął się jednak strzelecki festiwal w wykonaniu Wolskiego. Zawodnik trafił do bramki przeciwników kolejno w czasie gry 20.23, 21.50 i 22.09, kompletując klasycznego hattricka w zaledwie 106 sekund! Wszystkie gole zdobył przy pełnym zestawieniu obu ekip.

Po tym nokaucie do boksu zjechał fiński bramkarz Sibiru, Mikko Koskinen - aktualny srebrny medalista mistrzostw świata i jeden z czołowych golkiperów ligi KHL. Później wynik długo nie ulegał zmianie, a ustalił go w 46. minucie Siergiej Szumakow, zmniejszając stratę gospodarzy do stanu 2:3.

W 14 meczach tego sezonu KHL Wolski uzyskał 17 punktów za 11 goli i 6 asyst. Jego zespół zajmuje obecnie 5. miejsce w Konferencji Zachód.

12 spotkań w barwach mistrzów Polski z Sanoka

Warto przypomnieć, że zawodnik ma na swym koncie epizod na polskich lodowiskach. W sezonie 2012/13 przez dwa miesiące występował w barwach Ciarko PBS Bank KH Sanok. Na podpisanie kontraktu z polskim klubem zdecydował się w związku z lokautem w lidze NHL - był wówczas zawodnikiem Washington Capitals.

W Sanoku Wolski zameldował się w połowie października. W kolejnych dwóch miesiącach rozegrał w barwach Ciarko 12 oficjalnych spotkań: 9 ligowych i trzy w Pucharze Kontynentalnym (w poprzednim sezonie sanoczanie wywalczyli tytuł mistrzów Polski). Na swoim koncie zapisał 3 gole i siedem asyst w lidze oraz trzy bramki w PK. Na ławce kar przesiedział w meczach ligowych 37 minut, zaś w PK - cztery minuty. Jego kontrakt z Ciarko wygasł w połowie grudnia 2012.

Od maja 2013 roku Kanadyjczyk jest zawodnikiem Torpedo Niżny Nowogród.