Piotr Żyła uzyskał 134,5 m i wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim. W zawodach, które rozpoczną się o godzinie 19.00 wystąpi jeszcze trzech Polaków - Kamil Stoch, Klemens Murańka i Jan Ziobro.

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Słoweniec Jurij Tepes - 134,5 m, a trzecie Japończyk Daiki Ito - 133.

Murańka uzyskał 134 m i został sklasyfikowany na 12. pozycji, a Ziobrze 130 m dało 27. lokatę.

Stoch w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 10. miejsce i prawo startu w konkursie miał zapewnione. Zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi Polak zrezygnował z kwalifikacji i wziął udział tylko w pierwszej serii treningowej. Zajął w niej siódme miejsce.

Z zawodników czołowej "10" PŚ oprócz Stocha nie skakali także Niemiec Severin Freund, Norweg Anders Fannemel i Japończyk Noriaki Kasai. Najdalej - 139,5 m - skoczył prowadzący w klasyfikacji generalnej Austriak Stefan Kraft.