​Z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych odwołano dzisiejszy konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni narciarskiej Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. W pierwszym, wczorajszym, wygrał Niemiec Severin Freund. Polacy zdominowali natomiast zawody Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince. Wygrał je Maciej Kot, a na podium znaleźli się też Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Od rana na skoczni Kulm wiał bardzo silny wiatr. Z tego powodu odwołano kwalifikacje. Później porywy wiatru jeszcze bardziej się wzmogły. Austriacka policja ostatecznie zamknęła skocznię ze względów bezpieczeństwa.

Na zawody do Austrii przyleciało tylko dwóch Polaków. Piotr Żyła był wczoraj ósmy, a Aleksander Zniszczoł zajął 25. miejsce. Najlepszy był Freund, który wyprzedził Austriaka Stefana Krafta i Słoweńca Jurija Tepesa.

Kot wygrał w Wiśle

Biało-czerwoni zdominowali natomiast dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince. Z powodu silnego wiatru odbyła się tylko jedna seria. Najlepszy był Maciej Kot, po skoku na 125 metrów. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka (124 metry), a trzeci był Dawid Kubacki (125,5 metra). Tuż za podium znalazł się Niemiec Andreas Wank (118 metrów), a siódmy był zwycięzca wczorajszych zawodów Jan Ziobro (125 metrów).

Do czołowej "30" trafili także Stefan Hula (120 metrów i 14. miejsce), Bartłomiej Kłusek (127 metrów, 15.), Adam Ruda (123,5 metra, 23.), Krzysztof Biegun (118,5 metra, 25.), oraz Krzysztof Miętus (110,5 metra, 27.).