Mistrz olimpijski z Soczi w wyścigu łyżwiarskim na 1500 metrów Zbigniew Bródka zajął 14. miejsce na swoim koronnym dystansie w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w japońskim Obihiro. Zwyciężył Holender Kjeld Nuis.

Lepiej od Bródki wypadli Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański. Zajęli 6. i 7. miejsce.

W rywalizacji na 1500 metrów kobiet srebrna medalistka olimpijska w wyścigu drużynowym Luiza Złotkowska była dziesiąta. Pozostali reprezentanci Polski zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach.

Czwarte miejsce drużyny mężczyzn

Wczoraj Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Roland Cieślak zajęli czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej. Polaków wyprzedzili Holendrzy, Koreańczycy i Rosjanie. Drużyna kobiet w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Aleksandra Gross i Angelika Fudalej była piąta.

Niedźwiedzki i Bródka startowali także indywidualnie na 1000 metrów. Lepszy był pierwszy z nich. Wynik 1.10,54 dał mu trzynastą lokatę. Na 17. miejscu rywalizację ukończył dwukrotny medalista olimpijski z Soczi - 1.10,94.