Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Kazachstanem 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) na mistrzostwach świata Dywizji 1A. To druga porażka biało-czerwonych na tym turnieju. Ich rywale zapewnili sobie awans do Elity.

Polacy mecz zaczęli bardzo bojaźliwie, raz po raz wystrzeliwali krążek na uwolnienie. Wyglądało to tak jakby bali się drużyny, w której bardzo dużo hokeistów gra w KHL.

W 9. min. na ławkę kar powędrował Maciej Kruczek. Jego koledzy, grając po raz pierwszy w tym meczu w osłabieniu, nie stracili gola. Na tyle to ich podbudowało, że gdy ponownie grano pięciu na pięciu wreszcie rozpoczęli próby pokonania Pawła Połuektowa. Bliski tego był w  13. min. Tomasz Malasiński, ale ostatecznie nie potrafił zakończyć kontry dobrym strzałem.

Na początku drugiej tercji ponownie podopieczni Jacka Płachty ograniczali się tylko do defensywy. W 30. min. - kiedy na ławce kar zasiadł Rafał Dutka - Kevin Dallman szybko odegrał krążek do Romana Szawczenki, który strzałem spod "niebieskiej" pokonał Rafała Radziszewskiego. W momencie, gdy krążek wpadł do siatki, zostało tylko trzy sekundy do końca kary.

Biało-czerwoni zdołali wyrównać w 36. min., wówczas grając w podwójnej przewadze. Niedługo jednak cieszyli się z remisu. Niecałe dwie minuty później Roman Starczenko wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W początkowym okresie ostatniej odsłony meczu nieoczekiwanie, to Polacy mieli przewagę. Udokumentowali to golem Marcina Kolusza. W 49. min. dostał on krążek gdy był w tercji obronnej rywala. Wjechał śmiało między dwóch obrońców, minął bramkarza i celnie uderzył.

Hokeiści Kazachstanu przyspieszyli grę, raz po raz byli pod bramką Radziszewskiego. Ten dwoił się troił, ale w końcu skapitulował w 56. min.

W sobotni, ostatnim występie na krakowskim turnieju biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami (o awans). Ich czwartkowi rywale zagrają natomiast z Włochami.

Polska - Kazachstan 2:3 (0:0, 1:2, 1:1).

Bramki: 0:1 Roman Sawczenko (30), 1:1 Bartłomiej Pociecha (36), 1:2 Roman Starczenko (37), 2:2 Marcin Kolusz (49), 2:3 Roman Starczenko (56).

Kary: Polska - 10; Kazachstan - 6 minut. Widzów: ok. 8 500.

Polska: Rafał Radziszewski - Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz - Bartłomiej Pociecha, Rafał Dutka, Aron Chmielewski, Sebastian Kowalówka, Grzegorz Pasiut - Patryk Wajda, Michał Kotlorz, Leszek Laszkiewicz, Krystian Dziubiński, Radosław Galant - Maciej Kruczek, Jakub Wanacki, Adam Bagiński, Maciej Urbanowicz, Kamil Kalinowski.

Kazachstan: Paweł Połuektow - Kevin Dallman, Maksim Siemionow, Fiodor Poliszuk, Roman Starczenko, Kontsantin Rudenko - Roman Sawczenko, Aleksiej Litwinienko, Talgat Żaiłauow, Konstantin Puszkariow, Andrei Spiridonow - Artemi Lakiza, Leonid Metalnikow, Konstanin Sawenkow, Jewgienij Rymarew, Wadim Krasnosłobodcew - Wiaczesław Triasunow, Aleksander Lipin, Aleksiej Woroncow, Maksim Chudiakow, Michaił Panszin.