Jan Szymański (AZS AWF Poznań) wygrał zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Berlinie na dystansie 1500 m. Drugi był Norweg Sverre Lunde Pedersen, a trzeci Holender Thomas Krol. Szymański odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.

Jan Szymański wygrał zawody łyżwiarskiego Pucharu Świata w Berlinie. Polak był najszybszy na dystansie 1500 metrów.

Nigdy wcześniej Jan Szymański indywidualnie nawet nie stał na podium, a dziś wyprzedził m.in. gwiazdy tego dystansu - czyli kolegę z kadry Zbigniewa Bródkę oraz jego wielkiego rywala z Soczi Holendra Koena Verweija.

Siódme miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice), a 11. mistrz olimpijski z Soczi na tym dystansie Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice.)

W klasyfikacji PŚ po trzech zawodach prowadzi Pedersen - 208 pkt. Szymański jest czwarty - 161, Niedźwiedzki dziewiąty - 121, a Bródka 12. - 72.

To trzeci polski triumf w zawodach Berlinie. Wcześniej Artur Waś był najlepszy w pierwszym biegu na 500 m, zwycięstwo odniosła też męska drużyna. Ponadto drużyna kobieca zajęła drugie miejsce.