Kanadyjczyk Alex Harvey wygrał sprint techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W finale wyprzedził Niemca Josefa Wenzla oraz Francuza Baptiste'a Grosa. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i zajął 17. miejsce.

Harvey jest już drugim Kanadyjczykiem, który wygrał sprint na Polanie Jakuszyckiej. Przed dwoma laty triumfował Devon Kershaw.

Eliminacji nie przeszli: Maciej Kreczmer (42. pozycja), Jan Antolec (43.), Paweł Klisz (46.), Konrad Motor (48.), Sebastian Gazurek (50.), Mariusz Dziadkowiec-Michoń (55.), Mateusz Ligocki (59.), Dawid Bril (63.), Marcin Rzeszótko (65.) oraz Krzysztof Kukuczka (66.).

W klasyfikacji generalnej prowadzi wciąż Norweg Martin Johnsrud Sundby, który zgromadził 1001 punktów i ma 272 przewagi nad rodakiem Chrisem Jespersenem. Żaden z nich nie startował w Szklarskiej Porębie. Harvey awansował do pierwszej dziesiątki z dorobkiem 316 pkt.

W finale sprintu kobiet czwarte miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec. Z rywalizacji wcześniej odpadła m.in. Justyna Kowalczyk, którą sklasyfikowano na 17. miejscu. Triumfowała Amerykanka Kikkan Randall.