Norweg Finn Haagen Krogh wygrał w Davos sprint techniką dowolną, zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Maciej Staręga, reprezentant naszego kraju, odpadł w półfinale i ostatecznie zdobył 9. pozycję.

O 0,62 sekundy Krogh wyprzedził swojego rodaka Andersa Gloersena. Trzeci w biegu był Eirik Brandsdal. Wszystkie pozycje na podium należały zatem do Norwegów.

Polski zawodnik w ćwierćfinale zajął drugą pozycję, a awans do półfinału zapewnił sobie wyprzedzając kanadyjskiego zawodnika o zaledwie 0,03 sekundy. Start w Davos to najlepszy występ 24-latka w tym sezonie.

Inni reprezentanci naszego kraju zajęli w eliminacjach odległe pozycje i nie zakwalifikowali się do dalszych etapów. Na 75. miejscu znalazł się Konrad Motora, a na 81. Sebastian Gazurek.