Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła ósme miejsce w sprincie na 7,5 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Wygrała Białorusinka Daria Domraczewa przed Finką Kaisą Makarainen i Ukrainką Oleną Pidgruszną.

Nowakowska-Ziemniak, która musiała przebiec dwie karne rundy, straciła do triumfatorki 1.20,2. Ale już zdobywczyni czwartego miejsca - broniąca Kryształowej Kuli Norweżka Tora Berger - uzyskała czas tylko o 20 sekund lepszy od Polki.

Magdalena Gwizdoń zajęła 16. pozycję, Krystyna Pałka 23., Monika Hojnisz była 42., a Paulina Bobak 50.

Polki na strzelnicy radziły sobie podobnie - cztery z nich popełniły po dwa błędy. Wyjątkiem była Hojnisz, która pomyliła się czterokrotnie, ale dzięki lepszemu biegowi wyprzedziła m.in. Bobak.

Wszystkie nasze reprezentantki zakwalifikowały się do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km, w którym weźmie udział 60 zawodniczek.

W klasyfikacji generalnej PŚ skromne prowadzenie utrzymała Czeszka Gabriela Soukalova. Dwunaste miejsce zajmuje najlepsza z Polek - Krystyna Pałka, która do liderki traci 76 punktów.

Wcześniej w rywalizacji mężczyzn triumfował Norweg Emil Hegle Svendsen, a w klasyfikacji generalnej 150-punktową przewagę nad rywalami ma trzeci w piątek Francuz Martin Fourcade.