Marit Bjoergen wygrała sprint techniką dowolną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w Davos. Norweżka w finale o zaledwie 0,01 s wyprzedziła Amerykankę Kikkan Randall. Justyna Kowalczyk odpadła już w ćwierćfinale.

Norweska biegaczka Marit Bjoergen odniosła w Davos 62. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów w konkurencjach narciarskich. Zrównała się z austriacką alpejką Annemarie Moser-Proell.

Liderem pozostaje Ole Einar Bjoerndalen, który zwyciężył w 94 zawodach. Kontynuujący karierę Norweg stanął do tej pory na najwyższym stopniu podium 93 razy w biathlonie i raz w biegach narciarskich (w 2006 roku w szwedzkim Gaellivare). Drugi w klasyfikacji szwedzki alpejczyk Ingemar Stenmark odniósł 86 zwycięstw.

Najbardziej utytułowany z polskich narciarzy Adam Małysz triumfował w zawodach Pucharu Świata w skokach 39 razy. Biegaczka Justyna Kowalczyk ma w dorobku 28 zwycięstw.