Polacy pokonali Litwinów 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) w swoim drugim występie w mistrzostwach świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Zwycięzca turnieju awansuje na zaplecze Elity.

Podczas ubiegłorocznych MŚ biało-czerwoni pokonali tych samych rywali 5:0. Tym razem będący gospodarzem turnieju Litwini podyktowali trudniejsze warunki. Co prawda wynik spotkania już w drugiej minucie otworzył Leszek Laszkiewicz, ale później Polacy przeżywali trudne chwile. Jeszcze w pierwszej tercji dwukrotnie grali w osłabieniu i musieli skupić się na obronie.

W drugiej części gry wreszcie podopieczni trenera Igora Zacharkina mieli okazję grać w przewadze. Wykorzystali ją bez litości, a na 2:0 podwyższył Tomasz Malasiński. Litwini zrewanżowali się tym samym w 35. minucie, kiedy kontaktowego gola strzelił Donatas Kumeliauskas.

W 48. minucie trzecią bramkę dla Polski zdobył Grzegorz Pasiut, ale emocjonująco było do samego końca. Na niespełna półtorej minuty przed ostatnią syreną Litwini wycofali bramkarza i po chwili znów przegrywali tylko jednym golem. Stratę zmniejszył Darius Pliskauskas.

Na więcej biało-czerwoni rywalom nie pozwolili i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli. W niedzielę gładko pokonali Rumunów 7:0.

W dwóch pozostałych poniedziałkowych meczach także zwyciężali faworyci. Chorwacja wygrała z Holandią 4:0, a Wielka Brytania 4:1 z Rumunią.

Polska - Litwa 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

Bramki: dla Polski - Leszek Laszkiewicz (2), Tomasz Malasiński (28), Grzegorz Pasiut (48); dla Litwy - Donatas Kumeliauskas (35), Darius Pliskauskas (59). Strzały: Polska - 30; Litwa - 35.

Kary: Polska - 14 minut; Litwa - 6 minut.