Piotr Żyła zwycięzcą konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo! Polak po doskonałych skokach zajął pierwsze miejsce ex aequo z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem. To jego pierwsza wygrana w karierze w PŚ.

Żyła po próbach na 135,5 i 133,5 m uzyskał notę 270,1 pkt. Identyczną miał Schlierenzauer. 23-letni Austriak, który już wcześniej zapewnił sobie Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ, był czwarty po pierwszej serii, ale w finale osiągnął największą odległość - 135 m i mógł się cieszyć z 49. zwycięstwa w karierze.

26-letni Polak po raz pierwszy stanął na podium pucharowych zawodów i od razu na najwyższym stopniu. Wcześniej jego najlepsze osiągnięcia to trzykrotnie szóste miejsce (wszystkie w tym sezonie).

Stoch, który na półmetku był drugi, zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Nie powiódł się manewr z obniżeniem rozbiegu o dwie belki. W finale zwycięzca dwóch poprzednich konkursów PŚ uzyskał ledwie 121 m. W klasyfikacji generalnej cyklu wciąż jest trzeci, ale zbliżył się do Norwega Andersa Bardala - siódmego w Oslo - na 71 pkt.

Żyła jest 19., a dwie pozycje wyżej Maciej Kot, sklasyfikowany dzisiaj na 11. miejscu po skokach na 131,5 i 127 m.

Dawid Kubacki zajął na obiekcie w Holmenkollen 20. lokatę, a Krzysztof Miętus - jedyny z biało-czerwonych, który nie awansował do finałowej "30" - był 46.