Nie udał się mistrzom Polski debiut na międzynarodowej arenie. Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok przegrali z drużyną Stavanger Oilers 4:7 (0:2, 3:4, 1:1) w swoim pierwszym występie w turnieju 3. rundy Pucharu Kontynentalnego.

Przebieg spotkania w norweskim Stavanger ustawiła w dużej mierze pierwsza tercja, którą sanoczanie przegrali różnicą dwóch goli. Do bramki Przemysława Odrobnego trafili w tej odsłonie Christian Dahl Andersen i Lukas Andersen David.

Na początku drugiej odsłony kontaktową bramkę zdobył Martin Vozdecky, ale później znowu dominowali "Nafciarze". W ciągu sześciu minut celnymi strzałami popisali się Michael Brandasu, Dan Kissel, ponownie Andersen David oraz Juha-Pekka Loikas. Po stronie sanoczan dwa gole dołożyli natomiast Pavel Mojzis i pod koniec tercji - ponownie Vozdecky.

W ostatniej odsłonie obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Gola dla sanoczan strzelił Peter Bartos, a po stronie Stavanger na listę strzelców wpisał się po raz drugi Dahl Andersen. Ta bramka padła jednak na minutę przed końcem spotkania, kiedy szkoleniowiec Ciarko Sztefan Mikesz zdecydował się na zdjęcie bramkarza i wprowadzenie na lód szóstego zawodnika.

W drugim spotkaniu turnieju w Stavanger (grupa E) Metalurg Żłobin pokonał Beibarys Atyrau 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Dzisiaj rywalem polskiej drużyny będzie ekipa białoruska, a jutro - zespół z Kazachstanu. Do finałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany zostanie w dniach 11-13 stycznia 2013 w Doniecku, awansuje tylko triumfator zmagań w Norwegii.

Stavanger Oilers - Ciarko PBS Bank Sanok 7:4 (2:0, 4:3, 1:1)

Bramki:

dla Stavanger: Christian Dahl Andersen dwie (7, 59), Lukas Andersen David dwie (11, 36), Michael Brandasu (32), Dan Kissel (34), Juha-Pekka Loikas (38);

dla Ciarko: Martin Vozdecky dwie (24, 39), Pavel Mojzis (32), Peter Bartos (48).

Kary: Stavanger - 4 minuty, Ciarko - 8 minut.