Zbigniew Bródka, zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów, zajął piąte miejsce na 1000 m w mistrzostwach świata na torze olimpijskim w Soczi. Złoty medal zdobył Denis Kusin z Kazachstanu.

Bródka pokonał dystans w 1.09,45 i stracił do zwycięzcy 0,31 sekundy. Do zdobycia medalu zabrakło mu natomiast 0,15 sekundy. Srebro wywalczył reprezentant Korei Południowej - Mo Tae-Bum, a brąz Amerykanin Shani Davis. Przed Polakiem znalazł się jeszcze Holender Kjeld Nuis.

Wczoraj Bródka zajął szóste miejsce w wyścigu na swoim koronnym dystansie - 1500 metrów. Dzisiaj będą na nim z kolei rywalizować trzy polskie panczenistki: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś i Natalia Czerwonka. W ostatniej konkurencji dnia MŚ na 5000 m powalczą natomiast Roland Cieślak i Jan Szymański.

Polak zdobył Puchar Świata

Na początku marca Bródka zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 1500 metrów. Ostateczny triumf w sezonie dało mu drugie miejsce w zawodach w holenderskim Heerenveen. W klasyfikacji generalnej zgromadził 460 punktów i zdeklasował rywali. Wyprzedził reprezentanta Belgii Barta Swingsa (336) oraz Norwega Havarda Boekko (329).