Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) zdobyła brązowy medal biathlonowych mistrzostw Europy U-26 w sprincie na dystansie 7,5 km. W bułgarskiej miejscowości Bańsko wygrała Rosjanka Irina Starych, druga była Ukrainka Julia Dżyma.

Hojnisz dobrze strzelała, miała tylko jedno pudło. Gdyby wszystkie strzały były celne, Polka stanęłaby na najwyższym stopniu podium, gdyż zdecydowanie najszybciej pokonała trasę 7,5 km.

Słabiej wypadła starsza z sióstr Hojnisz - Patrycja. Miała trzy niecelne strzały i ze stratą ponad czterech minut uplasowała się na 38. miejscu.

Po raz kolejny z powodu złych warunków odwołano sprint mężczyzn, który został przeniesiony na poniedziałek.

Już trzeci medal Polki

To trzeci brązowy medal Hojnisz wywalczony w ostatnim tygodniu. Wcześniej Polka zajęła trzecie miejsca w biegu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata oraz w biegu indywidualnym podczas ME do lat 26.