Mateusz Ligocki (AZS AWF Katowice) zajął ex aequo pierwsze miejsce w konkurencji snowcross w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Veysonnaz. Identyczny wynik uzyskał lider klasyfikacji generalnej Australijczyk Alex Pullin. To pierwszy przypadek w historii zawodów w snowcrossie, gdy dwóch zawodników sklasyfikowano na pierwszym miejscu.

Dla Ligockiego jest to siódme podium w historii występów w rywalizacji PŚ. Triumfował dwukrotnie - po raz pierwszy w marcu 2008 roku. Raz był również drugi i cztery razy zajął trzecie miejsce.

Drugi z Polaków Maciej Jodko (także AZS AWF Katowice) zakończył sobotnią rywalizację na 52. pozycji.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Francuzka Nelly Moenne Loccoz, która wyprzedziła prowadzącą w klasyfikacji generalnej Kanadyjkę Dominique Maltais. Zuzanna Smykała zajęła 27. pozycję.

Ostatnie zawody odbędą się 21 marca w Sierra Nevada.