Białoruscy hokeiści Andriej Prokopczik i Siergiej Homko wzmocnili zespół Aksam Unii Oświęcim. Jest szansa, że już w piątek zagrają przeciwko zespołowi mistrza Polski z Sanoka.

Zadecydują o tym trenerzy, bo klubowi z Oświęcimia udało się załatwić na czas wszystkie formalności związane z występami Białorusinów w PLH. Z pewnością byłoby to znaczące wzmocnienie naszej drużyny przed arcyciekawym pojedynkiem z drużyną z Sanoka - napisał na swojej stronie internetowej klub.

Napastnik Siergiej Homko był ostatnio zawodnikiem zespołu Metalurg Żłobin, w barwach którego rozegrał 59 spotkań. Zdobył w nich 11 bramek i zaliczył 24 asysty. Z kolei obrońca Andriej Prokopczik grał w HK Lida. Wystąpił w 35 spotkaniach, na koncie ma 5 bramek i 9 asyst.

Przed sezonem oświęcimianie zainteresowani byli także trzecim zawodnikiem z białoruskim paszportem - Pawłem Kucewiczem z HK Lida. Teraz Aksam Unia poinformowała jednak, że ponieważ nie był on wolnym zawodnikiem, o jego transferze zadecydował jego dotychczasowy klub i ostatecznie Paweł Kucewicz zasilił szeregi Mietałłurga Żłobin.

Komplet punktów na początek sezonu

Prokopczik i Homko dołączyli do sporego już grona zawodników, którzy przed sezonem zasilili zespół z Oświęcimia. Unia pozyskała m.in. Mateusza Adamusa (Polonia Bytom), Gleba Łucznikowa (Rosja, Metallurg Mednogorsk), Angela Nikolova (Czechy, Les Gothiques d'Amiens), Dalibora Sedlara (Prostejov), Jarosława Różańskiego (MMKS Podhale Nowy Targ) i Jarosława Rzeszutkę (Les Gothiques d'Amiens).

Hokeiści z Oświęcimia w świetnym stylu rozpoczęli sezon 2012/13. W swoim pierwszym spotkaniu pokonali na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec 4:1. Później identycznym stosunkiem bramek wygrali na wyjeździe z Nestą Karawelą Toruń.