Ekipa polskich panczenistów wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Soczi. To historyczne osiągnięcie o kilkadziesiąt minut poprzedził sukces naszych łyżwiarek szybkich. W finałowym wyścigu Polki wyprzedziła jedynie drużyna Holenderek.

Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska wygrały ćwierćfinał i półfinał. W decydującym wyścigu musiały uznać wyższość Holenderek.

Na podium finałowego wyścigu oprócz Polek i Holenderek znalazły się jeszcze reprezentantki Korei Południowej. Biało-czerwone zameldowały się na mecie ze świetnym czasem 3.04,91. Najlepszy czas imprezy to zanotowane przez "pomarańczowe" 3.00,02.

Wielki sukces w Soczi odniosły nie tylko biało-czerwone. Również panowie zakończyli rywalizację na podium. Drużyna w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zdobyła brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęli Holendrzy, a drudzy byli zawodnicy z Korei Południowej.

Po dzisiejszych sukcesach polscy panczeniści mają już na koncie 3 medale wywalczone drużynowo na mistrzostwach świata. Pierwszy, brązowy krążek wywalczyły w 2012 roku Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska.