Comarch Cracovia została mistrzem Polski w hokeju na lodzie! Siódmy, decydujący mecz krakowianie wygrali na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 6:2 (1:0, 2:1, 3:1). Finałowa rywalizacja zakończyła się ich zwycięstwem 4:3.

Po trzech wygranych Cracovii na początku rywalizacji o złoto niewielu kibiców spodziewało się aż siedmiu spotkań finałowych. Tymczasem jastrzębianie, którzy w grudniu wywalczyli Puchar Polski, doprowadzili do remisu i wywalczyli pierwszy w historii klubu medal.

Powiedzieć, że w piątkowy wieczór na widowni jastrzębskiego lodowiska był komplet kibiców, to mało. Godzinę przed rozpoczęciem gry trybuny pękały w szwach. Na doping swojej głośnej i dobrze zorganizowanej grupy sympatyków mogli liczyć też goście.

Mecz był szybki, zacięty i wbrew końcowemu wynikowi - wyrównany. Dwie bramki zostały uznane przez sędziów dopiero po analizie zapisu wideo. Zawodnicy JKH mogli mówić o pechu, bowiem trzykrotnie trafiali w poprzeczkę bramki rywali.

Przy stanie 1:2 goście przez półtorej minuty bronili się w trójkę przeciwko piątce jastrzębian. Przetrwali, a potem - 15 sekund przed końcem drugiej tercji - Leszek Laszkiewicz podwyższył prowadzenie Cracovii.

Nadzieję miejscowym dał po 18 sekundach trzeciej tercji Richard Kral. Gospodarze atakowali, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki krakowian. Decydująca była końcówka spotkania. Po szybkiej kontrze gości Michał Piotrowski poderwał fanów Cracovii do góry. Trener JKH Jiri Reznar zadecydował o wycofaniu bramkarza. I dwa razy do pustej bramki trafili rywale, pieczętując zdobycie mistrzostwa Polski. Potem na lód poleciały serpentyny i maskotki, a ekipa Cracovii mogła rozpocząć świętowanie.

Dla klubu z Krakowa to dziesiąty mistrzowski tytuł w historii. W ostatnich ośmiu latach krakowianie wygrali aż pięciokrotnie. W ubiegłym sezonie triumfowali hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Bramki: 0:1 Artur Zieliński (11), 1:1 Miroslav Zatko (34), 1:2 Leszek Laszkiewicz (35), 1:3 Leszek Laszkiewicz (40), 2:3 Richard Kral (41), 2:4 Michał Piotrowski (58), 2:5 Leszek Laszkiewicz (59), 2:6 Michał Piotrowski (60).

Kary: JKH - 6 minut, Cracovia - 14 minut.

Widzów: 2500.