Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Dzięki temu Polak awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Daiki Ito. Tuz za nim uplasował się Norweg Anders Bardal.

Austriak Thomas Morgenstern, który w Japonii już trzy razy zwyciężał, a ośmiokrotnie stawał na podium, zajął dopiero 16. miejsce.

Także lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ndreas Kofler nie błysnął formą i uplasował się dopiero na 9. lokacie.

Na 13. miejscu zawody w Sapporo zakończył Piotr Żyła. Dwudziesty był Krzysztof Miętus. Po pierwszej serii z imprezą pożegnał się Maciej Kot. Młody skoczek uzyskał zaledwie 105 metrów i został sklasyfikowany na 38. miejscu.

W Sapporo nie startowali Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Szwajcar Simon Ammann.

Stoch najlepszy w serii próbnej

W serii próbnej przed konkursem Kamil Stoch był najlepszy - skoczył 130 metrów. O pół metra dalej wylądował Austriak Andreas Kofler, ale otrzymał niższe niż Polak noty.

Trzeci był Japończyk Daiki Ito - 124 m. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Niemiec Severin Freund - 127 m, za nim Norweg Anders Bardal - 125 m i Niemiec Richard Freitag - 119 m.