Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w czeskim Harrachovie (HS -142). Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito. Na najniższym stopniu stanął Anders Bardal. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - był dopiero piętnasty.

Kamil Stoch zakończył konkurs na piętnastej pozycji. W drugiej serii skoczył 128 metrów. Piotr Żyła uplasował się na dziewiętnastym miejscu. W serii finałowej zanotował 121 metrów. Pozostali Polacy - Hula, Kubacki, Miętus i Kot - nie zdołali awansować do najlepszej "30".

Zawody wygrał Gregor Schlierenzauer. Austriak skoczył 140,5 i 128 metrów notę i wyprzedził o jeden punkt Japończyka Daiki Ito (129 i 136,5 m) oraz Norwega Andersa Bardala o 1,8 pkt (131 i 135,5 m).

Po czterech konkursach liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Austriak Andreas Kofler. Stoch plasuje się na siódmym, a Żyła na 12. miejscu.