Wielkopolska, Podlasie, Warmińsko-Mazurskie, Mazowsze, Łódzkie, Dolny Śląsk i Lubuskie - to tam kierowcy mają największe problemy na drogach. Intensywnie pada śnieg.

Drogowcy z Podlasia informują, że ślisko może być na wszystkich drogach tego regionu. Na Warmii i Mazurach najgorzej jest w okolicy Olsztynka, Szczytna, Mikołajek i Mrągowa.

Według prognoz, śnieg może sypać przez cały dzień. Do tego porywisty wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie.

Śnieg pada w całej Wielkopolsce. Na wszystkich drogach zalega błoto pośniegowe.

Po nocnych opadach śniegu trudne warunki panują na drogach w Warszawie. W wielu miejscach tworzą się korki a na jezdniach zalega błoto pośniegowe. Od rana doszło do kilkunastu kolizji.

Większych niż zwykle utrudnień należy spodziewać się m.in. na trasach wjazdowych do stolicy, Modlińskiej, Trasie Toruńskiej, Prymasa Tysiąclecia, Ostrobramskiej, Łopuszańskiej i w Al. Jerozolimskich.

Na Dolnym Śląsku zaspy na autostradzie A-4 utrudniają przejazd drogą na odcinku od zjazdu na Legnicę w kierunku Wrocławia a także 3 kilometry za zjazdem na Kostomłoty

Kłopoty także na drodze numer 374 na odcinku Jawor - Strzegom pomiędzy miejscowościami Niedaszów - Siekierzyce. Tam także utworzyły się zaspy. Na miejsce jedzie ciężki sprzęt.

Śnieżyce przechodzą co chwilę nad Łodzią. Ulicę Rudzką przy Municypalnej tarasuje drzewo, które połamało się pod ciężarem mokrego śniegu. Ekipy odśnieżające dopiero teraz wyjeżdżają, żeby zgarniać błoto pośniegowe i oczyścić ze śniegu ulice o mniejszym nasileniu ruchu, na osiedlach, czy chodniki. Z powodu śliskiej nawierzchni swoje trasy musiały zmienić autobusy miejskie na Olechowskiej i Marmurowej.

Bardzo trudne są też warunki w województwie lubuskim. Cały czas pada śnieg.

Korki tworzą się m.in. na drodze krajowej nr 2 do granicy w Świecku, gdzie tiry z trudem pokonują większe wzniesienia. Tak było nad ranem w Torzymiu, gdzie tir stanął w poprzek drogi i zablokował ją na kilkadziesiąt minut. Policji udało się już przywrócić ruch, ale należy liczyć się w tym miejscu zkorkami. Przejazd jest utrudniony w okolicach Rzepina z uwagi na obowiązujący tam objazd.