W województwie zachodniopomorskim mogą wystąpić intensywne opady śniegu i marznącego deszczu, które mogą utrzymywać się przez całą sobotę - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. W Świętokrzyskiem będzie mocno wiało. Czekamy na pogodowe informacje, zdjęcia i filmy od Was.

Informacje, zdjęcia i filmy możesz przysyłać na Gorącą Linię: SMS/MMS: 600 700 800, e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie www.

Zachodniopomorskie

Pracownicy Centrum Kryzysowego w Szczecinie zalecają, by w sobotę do minimum ograniczyć wychodzenie z domu. Przebywając na zewnątrz, należy unikać przechodzenia wzdłuż ścian budynków, z których zwisają sople lub śnieżne nawisy.

Powinniśmy także unikać podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna zatankujmy pojazd do pełna, zaopatrzmy się w koce i folię termoizolacyjną, ciepłą odzież, dodatkową żywność, gorące napoje, łopatę, telefon komórkowy z możliwością ładowania baterii.

Świętokrzyskie

Osiem centymetrów śniegu może spaść w w sobotę województwie świętokrzyskim. Opady i silny wiatr mogą znacznie ograniczyć widoczność - ostrzega dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego. Temperatura będzie wahać się od minus 1 do minus 4 stopni C.

Małopolska

Lepiej nie będzie także w Małopolsce. Mieszkańcy w sobotę muszą przygotować się na intensywne opady śniegu. Pokrywa śnieżna wzrośnie od 5 do 10 cm. W górach może to być nawet 15-20 cm śniegu.

Lubuskie

Z zachodu na wschód województwa będzie przemieszczała strefa opadów śniegu, które w sobotę rano przejdą w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.