To już dziś! WIELKIE SPORTOWE ŚWIĘTO - początek mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. W dniu inauguracji Eurovolley 2017 na Rynku Głównym w Krakowie wraz ze słuchaczami RMF FM będziemy bić REKORD GUINNESSA w jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki! Bądźcie z nami!

W czwartek będziemy bić REKORD GUINNESSA w jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki /Daria Batko /RMF FM

Przygotowaliśmy już ponad 2000 specjalnych żółtych piłek do siatkówki i tyle samo naszych firmowych koszulek! Tak "uzbrojeni" zamierzamy jutro z Waszą pomocą przejść do historii i pobić rekord Guinnessa jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki! Zapraszamy na Rynek Główny w Krakowie.

Zgodnie z wymogami postawionymi przez Guinness World Records w Londynie, każdy uczestnik musi utrzymywać piłkę w powietrzu przez co najmniej 10 sekund.

W biciu rekordu pomogą nam:

- Paweł Papke: wybitny polski siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Od 2015 do 2016 prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej,

- Waldemar Wspaniały - polski siatkarz, reprezentant Polski, trener. Jest pierwszym polskim trenerem, który pokonał z Polską reprezentację Brazylii 3 razy podczas Ligi Światowej w 2002, przy czym jako jedyny triumfował nad tym zespołem w jego kraju. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2002) oraz Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi,

- Antek Smykiewicz - wokalista,

- Adrianna Palka - trenerka fitness, która przygotowywała do startu w rajdzie Dakar Rafała Sonika.

Chcemy, by było nas 2000!

Dotychczasowy oficjalny rekord to 299 osób (Tajwan). My chcemy, aby w Krakowie było nas co najmniej 2000 osób. Zgłoszenia internetowe zostały już zakończone. Jednak każdy chętny może przyjść na Rynek Główny. Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 11:30.

Uwaga! Wejście na teren próby bicia rekordu jest możliwe wyłącznie w okolicznościowej koszulce RMF FM oraz po założeniu specjalnego chipa umożliwiającego zliczenie uczestników. Koszulki, piłki i chipy będą wydawane w biurze zawodów.

OTO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ


  • Imprezę rozpoczynamy o godzinie 11:30 w czwartek 24 sierpnia na Rynku Głównym od strony pomnika Adama Mickiewicza w kierunku do kościoła św. Wojciecha.


  • Będą cztery punkty wydawania pakietów (piłka+koszulka) rozstawione w różnych częściach Rynku. O dokładnej lokalizacji poinformujemy wkrótce.


  • Osoby, które się zarejestrowały i otrzymały maila potwierdzającego mogą odebrać pakiety (piłka+koszulka) w godzinach 11:30 do 12:00. Po godzinie 12:00 decyduje kolejność w kolejce i osoby, które wcześniej się rejestrowały nie będą dostawać pakietów poza kolejnością.


  • Po odebraniu pakietów uczestnicy wchodzą bramkami zliczającym na teren imprezy. Wejście na teren imprezy jest możliwe po założeniu koszulki z pakietu! Przy wejściu wolontariusze będą naklejać na koszulki chipy umożliwiające zliczanie.


  • Teren imprezy będzie podzielony na sektory. Każdy z sektorów będzie zarządzany przez stewardów. Uczestnicy imprezy są zobligowani do postępowania zgodnie z poleceniami stewardów, które mają na celu realizację próby bicia rekordu.

(MKam)