Bronisław Komorowski prowadzi w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Chce na niego głosować 47 procent ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i telewizji TVN24.

Na drugim miejscu jest największy rywal ubiegającego się o reelekcję prezydenta - Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na poparcie 44 procent wyborców. Z sondażu wynika też, że 9 procent ankietowanych jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

Dwaj najwięksi rywale zmierzyli się w niedzielę w telewizyjnej debacie. Kolejne starcie słowne dopiero przed nami. Druga debata odbędzie się na antenie TVN24 w najbliższy czwartek, 21 maja.

Ustalanie szczegółów debaty poprzedziły burzliwe negocjacje. Sztab prezydenta jeszcze po południu mówił, że stoi ona pod znakiem zapytania, ze względu na warunki stawiane przez współpracowników Andrzeja Dudy. Ten jednak napisał na Twitterze, że polecił swojemu sztabowi przyjęcie "trudnych warunków" stawianych przez zespół prezydenta Komorowskiego. "Polacy oczekują tej debaty" - napisał kandydat PiS na prezydenta. 

Sondaż został zrealizowany telefonicznie przez Millward Brown SA w dniu 18 maja 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1256 osób pełnoletnich.